« Tagasi

LAEVA VALLA NOORTE EDULUGU "NOPI ÜLES" PROJEKTIFONDI TOEL

LAEVA VALLA NOORTE EDULUGU "NOPI ÜLES" PROJEKTIFONDI TOEL

(Läbi noorsootöötaja silmade)

Kolm Laeva valla noorel Karoliine Marial tuli selle aasta kevadel seoses "Nopi Üles" projektifondiga idee, mis elavdab nii kogukonda, kui pakuks ka talle endale huvi.

Kui Karoliine Maria oma ideest kahele sõbranne Anettele ja Christin Marleenile rääkis ei olnud vaja kaua oodata, et ka nemad projektimeeskonda astuksid.

Mõeldud, tehtud!

Nüüd oli tarvis kokku panna kõik ideed ja koostada plakat, mille projektifondi kordinaator heaks kiidab. Toimus ka noorte nõustamine nii noorsootöötaja poolt, kui ka projektifondi kordinaatori poolt.

Ja lõpuks see hetk käes oligi, kui noored ootasid põnevusega KOGUKONNA heakskiitu sotsiaalmeedias pöialde näol. Kokku oli tarvis koguda 200 pöialt! Ja selleks oli aega vaid 2 nädalat. Vahepeal juba tundus, et ei saagi kokku, kuid mõned päevad enne tähtaega, saadi kokku lausa enam kui 200 pöialt.

Jesss, 2000€ meie noortele ja kogukonnale oli käes. Ikka selleks, et meie väiksese kogukonnas oleks veel vahvam ja noored oleks veel tegusamad.

Eelmise aasta Christin Marleeni projekti näitel oli juba hea kogemus "Nopi Üles" projektifondiga olemas.

Esimesel meeskonnakohtumisel  said noored aru, et nüüd kui raha on käes alles hakkab tõsine töö. Kõik oli etappide kaupa varasemalt kokku pandud.

Alustati mõningate vajalike asjade ostmisega, siis toimusid talgud (kus korrastati jalgpalliväljakut ja jalgpalli väravaid), siis tuli jälle poodi minna, et vajalik varustus osta selleks, et saaks võistlusi ja sõpruskohtumisi korraldada, lisaks sõpruskohtumistele korraldati ka kogukonna jalka õhtuid, kus mängisid nii suured kui väikesed kõik koos. 

Vahepeal tuli ära esitada vahearuanne, millega noored said suurepäraselt hakkama!

Siis kõige suurem pähkel noortele projektikirjutajatele- korraldati "Suur jalgpalli perepäev", mis toimus 21.juunil.

Rahastuse perioodil 5.mail-30.septembril toimus koguaeg kiire korraldamine ja planeerimine, mille käigus usun mina toetajana noored said väga suure kogemuse võrra rikkamaks ning mis kõige tähtsam tegeleda sellega, mis paneb neil silmad särama!

Tänu Jalkaga sõbraks projektile kerkis esile Laeva valla noorte suur kirg- JALGPALL! Seega, kui mina noorsootöötajana kuulsin, et sügisest annab riik noorte huviharidusse ja huvitegevusse lisaraha olin otsustanud, et jalga treeningud (mida enne meie vallas polnud) peavad nüüd saama reaalsuseks! See oleks nii noorte, kui ka minu suur- suur töövõit! Olen tänulik oma kolleegidele, kes ideega kaasa tulid ja üheskoos võimaldasime noortele jalka trennid kogenud JK Tammeka treeneri käe all 2 korda nädalas.

Kogu "Jalkaga sõbraks" periood oli väga kiirenii noortele, kui ka mulle. Selleks, et noored rohkem kogemust saaksid lasin neil endil ikka korralikult summade, arvestuste, aruannete ja plakatitega mässata!

Olen väga uhke, et meil on nii järjepidevad ja tublid noored, kes ei karda oma ideedest rääkida ja neid ellu viia! Selleks, et noortele nõu ja jõuga toeks olla olengi mina- noorsootöötaja ;)

Noorte projekti ja esitatud aruannete kohta saate lisaks lugeda siit: http://nopiyles.blogspot.com.ee/search/label/jalkagasobraks

Sel aastal otsustasin Karoliine Mariat, Anettet ja Christin Marleeni selle suure töö eest noortekeskuse poolt tänada vabade pääsmetega maailma lahedamale noortekonverentsile "Lahe Koolipäev", mis toimub juba 29.novembril Tallinnas Nordea Kontsertimajas.

Lisaks on palunud "Nopi Üles" rahastajad noored esinema ja enda kogemusest rääkima  7.detsembril Tallinasse "Teeviit 2017" vestlusringi ning "Nopi Üles" boksi.

Kogu see komplekt peaks meie noortele andma väga ägeda kogemuse kogu eluks!

Siinkohal kutsun ülesse Laeva valla noori ka uuel aastal "Nopi Üles" projektifondist oma ideedele rahastust otsima.

Projektifondi "Nopi Üles" tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine" kirjeldatud tegevuste raames.

 

Koostöös peitub jõud!

Koostaja: Karmen Kukk

Laeva valla Avatud Noortekeskuse juhataja

Mina töötan noortega. Minu töö on tulevik!