Sotsiaalmaja teenused

Kevadel 2017 valmis Laeva valla sotsiaalmaja. Maja rekonstrueerimistöödeks korraldati riigihange, mille võitis Forstal OÜ, omanikujärelevalvet teostas Keskkonnaprojekt OÜ. Projekti rahastas Regionaalsete investeeringutoetuste andmise programm, kust saadi kokku 32 000 eurot.

Sotsiaalmaja üheks eesmärgiks on  eluaseme võimaldamine neile isikutele ja perekondadele, kes ei ole ise suutelised ega võimelised seda endale tagama.

Majas on kokku üheksa korterit: kaks esimesel korrusel ja seitse teisel korrusel. Kaks suuremat korterit teisel korrusel on mõeldud peredele, ülejäänud on väikesed kööktoad. Kõigis korterites on loodud võimalus söögi valmistamiseks ja hügieenitoiminguteks.

Maja paremast küljeuksest on võimalus siseneda ratastooliga liikujatel, seal asub ka invakorter ning teenuste pakkumise ruum. Lisaks  on esimesel korrusel saal, kus on võimalik koosviibimisi korraldada, saun ja pesupesemise ruum.

Saunas ja pesupesemise ruumides saavad sotsiaalkorterite elanikud ja teised soovijad, vastava hinnakirja alusel, nii ennast kui riideid käia pesemas. Sauna pileti hinnaks on täiskasvanule (1 tund) 2.50 eurot/ 2 eurot pensionär/laps.

Saunapäevad alates 07.09.2017:

Neljapäeval naistele kella 15.00 kuni 20.00

Reedel meestele kella 15.00 kuni 20.00

NB! Palume kindlasti endast eelnevalt teada anda! Vältimaks olukorda, et peate ootama jääma eelmiste saunaliste väljumist (5346 1553/ 5302 6608).

Olemas võimalus kokkuleppel üürida saunaruume (1 tund 12 eurot) ja saali (5 eurot tund) ning kasutada pesupesemise teenust. Pesupesemine (kuni 5 kg) maksab 2 eurot ja kuivati kasutamine (kuni 2 tundi) 1 euro.

Kortereid võib lühiajaliselt (kehtestatud päevahind) välja üürida, kui on vabu kortereid ja vajadus pakkuda vallaga seotud inimestele lühiajalist peatumispaika.