EESTI TÖÖTUKASSA KUTSUB TARTUSSE TÖÖMESSILE

5. mail 2015 kell 10.00-16.00 toimub Tartus Dorpat Konverentsikeskuses TARTU TÖÖMESS 2015  (TASKU keskuse IV korrusel, Turu 2).

Tartu Töömessi 2015 eesmärk on viia kokku Tartumaa tööotsijad ja tööandjad, tutvustada Eesti Töötukassa võimalusi ning jagada välisriigis töötamisest või õppimisest huvitatud inimestele informatsiooni elu- ja töötamistingimuste kohta Euroopas.

Seoses töövõimereformi ja noortegarantii programmi käivitamisega on käesoleval aastal töömessi fookus suunatud noorte ja puuetega inimeste aktiivsemale kaasamisele tööturule.

Noored on tööturul alati olnud mõnevõrra nõrgemas positsioonis kui teised vanusegrupid. Suur noorte tööpuudus on väga tõsine murekoht nii Eestis kui ka kogu Euroopas. Noored, kellel on vähene või puuduv töökogemus on tööturule sisenedes haavatavamad ja võivad tööturult eemale jääda aastateks. Seetõttu on hästi oluline noorte toetamine tööturule sisenemisel (teenus „Minu esimene töökoht") ning valmistamine neid senisest enam ette tööturul toimetulemiseks (tööturgu tutvustavad töötoad koolides).

Hea on see, et tänapäeval on tavanoorel olemas sellised üritused nagu Teeviit, Intellektika jms, kuid erivajadusega noorele taolisi üritusi eriti pole. Kuna vajadus on olemas, siis Tartu Töömessil 2015 saab taolist üritust puudega noortele esmakordselt proovida. Viimasel ajal võtavad tööandjad teadlikult ja hea meelega erivajadusega inimesi tööle, näiteks ISS Eesti AS, Maksiköök, SA Tartu Sport, Juhani Puukool, Kendra OÜ, Baltic Restaurants.

Töömess on suurepärane võimalus luua otsekontakt tööandjatega ning esitada töösuhete või ettevõtlusega seotud küsimused valdkonna ekspertidele. Messil osalevad ka Eesti Töötukassa head partnerid – Tööinspektsioon, Maksu- ja Tolliamet, Sotsiaalkindlustusamet, Tartu Ärinõuandla, Eesti Haigekassa ja teised, kellelt külastajad saavad terve messiaja vältel kasulikku infot ja vastuseid tekkinud küsimustele.

Kohal on ka õppeasutused nagu Tartu Ülikool, Tartu Kutsehariduskeskus, Tartu Tervishoiu Kõrgkool ja teised. Loome võimaluse ühest ja samast kohast saada informatsiooni nii edasiõppimise ja praktika sooritamise võimaluste ja tingimuste kohta kui ka töötamise kohta. Tutvustame Eesti Töötukassa võimalusi ning pakume tööandjatele võimalust ennast tutvustada ja leida oma meeskonda uusi töötajaid. Soovitame külastajatel võtta messile kaasa ka oma CV (elulookirjeldus).

Samuti on võimalik osaleda erinevates tööotsingut ja karjäärinõustamist toetavates töötubades ja kuulata huvitavaid ettekandeid. Töömessil osalevate tööandjate ja partnerite nimekiri on leitav veebilehel www.toomess.ee.

Uksed on avatud kella 10.00-16.00. Üritus on kõigile huvilistele tasuta. Olete väga oodatud osalema!